TOKİ, İstanbul’un çeşitli semtlerinde yaptığı projeler sayesinde, düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olmak için başvurduğu bir yol olmaya devam ediyor. Yeni bir yerleşim birimi olan Kayabaşı da bu projelerden birisidir. Geniş alanları ile konut yapımı için tercih edilen Kayabaşı, TOKİ tarafından çeşitli projeler üretilen bir semt olma özelliğini taşıyor. Şehre uzak ve sakinliği ile dikkat çeken Kayabaşı, o bölgelerde ikamet etmeyi düşünen vatandaşlar için oldukça geniş bir alana sahiptir. Kayabaşı TOKİ evleri, biten projelerini hak sahiplerine teslim ederek dar gelirlileri kiradan kurtarıyor. 27 Haziran’da Kayabaşında 2338 adet konutun çekilişi gerçekleştirildi ve bu sayıda kişi TOKİ aracılığıyla ev sahibi oldu.

TOKİ Kayabaşı Çekilişi Nerede Yapılıyor?

Ev sahibi olmak için bu yola çıkan binlerce vatandaş, TOKİ başvuru şartlarını sağlayarak 2+1 dairelerde oturmaya hak kazandılar. Bazı daireler ödenen taksitlere göre 3+1 olarak da proje kapsamında yapılıyor. Yapılan TOKİ kura sonuçlarını heyecan içinde bekleyen 2129 hak sahibi, evlerine kavuşmanın haklı gururunu yaşıyor. Binlerce ailenin merak ve heyecanla beklediği Kayabaşı TOKİ sonuçları, canlı olarak Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Her ilin ve ilçenin çekilişlerini belirlenen günde yapan TOKİ, bu kapsamda yapılacak olan inşaatlarda kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlar.

TOKİ Kayabaşı Projelerinden Ev Sahibi Olmak

T.C vatandaşı olan her bireyin başvurabildiği evler TOKİ çekiliş sistemi ile hak sahiplerine ulaştırılıyor. Kayabaşı, yeni imar projeleri kapsamında yer alan inşaatlar ile vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Başakşehir’in gelişmeye hazırlanan yeni yüzü olmayı hedefleyen Kayabaşı, daha önce ev sahibi olma ümidini kaybetmiş vatandaşları bu hayallerine kavuşmaya bir adım daha yaklaştırıyor. TOKİ Kayabaşı projesinden ev sahibi olmak için, daha önce üzerine kayıtlı bir evinin olmaması şartı ilk aranan kriterlerden biridir. Ayrıca engelli, emekli, dul ve yetimler de bu konutlarda önceliğe sahip olabiliyorlar. Bu konuda hangi şartların gerektiği konusunda gerekli bilgilere ulaşıp şartlar uygun başvurunuzu yapabilirsiniz. Özel şartların bulunduğu durumlarda sizden istenecek belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir.

katilimevim-sabit-reklam