TOKİ’nin İstanbul ilinde gerçekleştirmiş olduğu konut projeleri arasında yer alan Kayabaşı konutlarının kura çekilişi yapılmıştır. 3+1 ve 2+1 daireler için ayrı ayrı yapılan çekilişler sonucunda ev sahibi olmaya hak kazananlar, çekiliş sonuçlarını merak etmektedir. Kura sonuçlarının tam listesi, Toplu Konut İdaresi resmi internet sitesinden açıklanmıştır. TOKİ, düzenlemiş olduğu 50 bin yeni konut projesi ile dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam etmektedir.

İstanbul ili TOKİ evleri için en çok talep gösterilen iller arasında yer almaktadır. 2019 yılı için düzenlenen farklı projeler ile dar gelirli aileler ev sahibi yapılmıştır. Bu projeler arasında 6 bin 500 daire sayısı ile en büyük konut projelerinden olan Kayabaşı öne çıkmaktadır. Başakşehir ilçesi Kayabaşı konumunda yapılan konut projesi için çekiliş düzenlenmiştir. TOKİ başvuru için hak kazanan kişiler çekiliş sonuçlarını merak etmektedir.

TOKİ Kayabaşı Çekilişi Sorgulama

Kayabaşı için yapılan TOKİ kura çekilişi noter huzurunda gerçekleşmiştir. Kuranın netlik kazanmasının ardından sonuçlar, tam ve yedek liste olarak kurumun internet sitesinden açıklanmıştır. Ayrıca 2+1 ve 3+1 daireler için sorgulama sistemi ile kura sonuçlarının sorgulanması yapılabilmektedir. Yenikapı Gösteri Merkezi’nde yapılan kura ile birçok vatandaş ev sahibi olmaya hak kazanmıştır.

Alt gelir düzeyine sahip vatandaşlar için yapılan kurada emeklilere yüzde 25 oranında yer ayrılmıştır. Kayabaşı projesinde yaklaşık 2 bin adet 3+1 dairenin kurası çekilmiştir. TOKİ çekiliş sürecinde şehit ailelerine ise yüzde 10 oranında yer ayrılmıştır. Engelliler ise yüzde 5 oranında ayrılan yerden faydalanmıştır.

TOKİ Kura Sonuçları

Türkiye’nin birçok bölgesinde TOKİ projelerine başvuruda bulunan vatandaşlar kura sonuçlarını merak etmektedir. TOKİ sonuçları, kurumun internet sitesinden yayına sunulmaktadır. Ayrıca TOKİ sorgulama internet sayfasından kimlik numarası ile sonuç sorgulama yapılabilmektedir. Kuraları canlı izlemek isteyen kişiler kurumun tarafından belirlenen adreslere gidebilmektedir.

TOKİ kura sonuçlarındaki duruma göre başvuru sahipleri işlemlere başlayacaktır. Ev ilgili gerekli ödeme planının çıkarılması ve ödemeye başlama gibi durumlar sonuçları takip eden günlerde yapılacaktır. Bu sebeple sonuçların açıklandığı tarihlere dikkat etmek gerekmektedir.

katilimevim-sabit-reklam