İstanbul konut projelerinin yoğun olduğu bir kent olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle TOKİ İstanbul kentinde çok sayıda farklı konut projesine imzasını atıyor. TOKİ evleri pratik bir şekilde ev sahibi olabilmenin en mantıklı çözüm yolu olarak tanımlanıyor. Bu durum ise İstanbul kentinde de TOKİ bünyesinde yer alan projelere ilgiyi arttırıyor. TOKİ İstanbul şehrinde yaptığı projelerle adından sıkça söz ettirdiği için bu şehrin hemen her ilçesinde de TOKİ projeleri yapılıyor. Bu kapsamda İstanbul Başakşehir yeni projelerin yapıldığı bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Kayaşehir Mahallesi sınırları içerisinde yer alan TOKİ projesine başvuranların sayısının çok olduğu biliniyor. Bu kapsamda TOKİ başvuru işleminin eksiksiz bir şekilde yapılmış olması önem kazanıyor.

TOKİ Kayaşehir Konut Projeleri İçin Başvurular

Elbette ki İstanbul Başakşehir ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kayaşehir projelerinin başvuru işlemleri için tarihin geçip geçmediği merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Esasında TOKİ çekilişi sonrasında bölgede konut sahibi olabilen vatandaşları olduğu biliniyor. Bu kapsamda devam eden projelere dair bilgi edinmek ve hala devam eden projelere katılım sağlamak mümkün oluyor. Elbette ki bunun için öncelikli olarak TOKİ bünyesinde yer alan projelerin tek tek incelenmesi de şart oluyor. Günümüz itibariyle TOKİ aracılığıyla konut sahibi olabilmenin cazip şartları sunuyor olması; bu kurum aracılığıyla konut sahibi olabilmeyi isteyenlerin sayısını da arttırıyor. Bunun için öncelikle elbette ki kurumun öne sürdüğü başvuru şartlarını da taşıyor olmanız şart oluyor.

TOKİ Kayaşehir Projelerinde Kimlere Öncelik Tanınıyor?

TOKİ daha çok sosyal konut projeleriyle adını duyurduğu için bu kurumun öncelikli olarak dar gelirlere yönelik olarak konut edindirme projelerine imza attığı biliniyor. Bunun için TOKİ başvuru sürecini eksiksiz bir şekilde tamamlamış olmak şart oluyor. Elbette ki başvuru aşamasından sonra TOKİ kura çekilişinde de adınızın çıkması şart oluyor. Bu aşamadan sonra ise artık TOKİ sonuç açıklamasını beklemeniz gerekiyor. Resmi açıklama yapıldıktan hemen sonra TOKİ aracılığıyla konut sahibi olabilmek noktasında son derece önemli bir adımı da atmış oluyorsunuz.

katilimevim-sabit-reklam